Vijf jaar geleden schreef ik een artikel over de gallery wall in onze woonkamer. Het is grappig om de foto’s van toen terug te zien, want inmiddels is deze muur nog een stuk voller. Eigenlijk is er nog maar weinig plek over voor nieuwe kunst. Gelukkig hebben we nog ruimte in de slaapkamer en hoef ik nog geen nieuw huis te kopen… Ik laat je graag zien welke nieuwe kunstwerken een plekje op onze gallery wall hebben bemachtigd!

Wat er nu op onze gallery wall hangt
We beginnen linksboven! Het lezende meisje is een print van Esther Bennink. Ik kreeg hem cadeau van mijn beste vriendin J., die goed inschatte dat ik deze mooi zou vinden. Lezen met een hond aan je voeten, is er wat heerlijkers op de wereld? (Oké, een goed stuk taart erbij dan.) Van die boekenkamer kan ik helaas alleen maar dromen…
Het schaap dat ernaast hangt is gemaakt door Iris Helene Jansen. Ik was direct heel erg fan van de prachtige kleurrijke werken die ze maakt, maar Vriend O. en ik kwamen er niet helemaal uit. Toen zag ik haar ballpoint-kunstwerken en waren we allebei verkocht. Want je zou het misschien niet verwachten, maar dit schaap is helemaal getekend met gekleurde balpennen. We zijn er nog steeds heel blij mee.

Daarnaast hangt ‘Bergen’ van Octavie Wolters. Dit is zo’n werk dat me direct zo erg aansprak dat ik het zelfs zonder overleg kocht. Gelukkig vond mijn vriend het ook mooi. Wat ik heel gaaf vind aan deze linoprint, is dat als we op de bank zitten, het bijna een foto lijkt waarbij het water je tegemoet glinstert. Van dichtbij zie je dan weer hoe knap het is opgebouwd, lijntje voor lijntje. Er staat nog veel meer moois in de webshop van Octavie Wolters.

Ik volgde Anna van de Kattenkopfabriek al een hele tijd via haar BlueSky-account. Ik was direct fan van haar werk, maar ja: ik heb natuurlijk geen katten, maar honden. Toen ik opeens een post van haar zag over dat ze bezig was met een hondenkop, werd ik direct helemaal blij en heb ik zo ongeveer binnen een milliseconde portretjes van Sproet en Mango besteld. Ik koos voor aquarellen, maar je kunt bij de Kattenkopfabriek terecht voor dierenportretten gemaakt met verschillende materialen.

Je zag ‘m hierboven al – met een lichte weerspiegeling van onze boekenkasten (foto’s maken van ingelijste kunstwerken is echt zó ingewikkeld): de opgestoken duim. Het is een reductieprint van Linda Rusconi, een heel veelzijdige kunstenaar uit Amsterdam – neem vooral een kijkje in haar webshop om te zien wat ze allemaal maakt.
Ik kocht dit specifieke werk omdat ik met iemand een gesprek had en diegene zei dat ik me eigenlijk ook wel eens bewust mocht zijn van wat ik allemaal wél goed doe (ik heb de neiging om nogal streng te zijn voor mezelf). Het duimpje omhoog is bedoeld als reminder aan mezelf dat ik best wat milder mag zijn daarin. Voor mij persoonlijk heeft het kunstwerk dus die betekenis, maar je kunt deze duim ook gewoon omdraaien, zodat-ie omlaag wijst.

Vanwege de beperkte ruimte op onze gallery wall, hou ik altijd extra mijn ogen open voor kunstwerken in kleinere formaten. Bij Marthe Vroegop – ook weer zo iemand die ik al jaren volg op social media – zag ik een paar jaar geleden de prachtigste dieren in gouache op haar tijdlijn verschijnen. Het kerkuiltje vloog onze kant op en ik ben er nog altijd heel erg blij mee.
Om ‘m zo mooi mogelijk te laten passen op de muur, wilde ik nog iets in hetzelfde formaat ernaast hebben. Dat werd een ACEO (een kunstwerkje van 2,5 bij 3,5 inch) van PicNatArt, een kunstenares uit Letland.

Next up: een heel bijzonder kunstwerkje dat helemáál lastig te fotograferen was. Het is een heel klein diorama, helemaal met de hand gemaakt door Hester Loeff, en gevuld met dingen die ze zelf in de natuur heeft gevonden. Hester is echt zo iemand die van alles kan. Met Het Wonderkabinet combineert ze een aantal van haar passies: natuuronderzoek, wetenschapsgeschiedenis en musea/kunst. Ze heeft nu zelfs een echt fysiek Wonderkabinet, dus als je eens in Zeeland bent, moet een bezoek (of wandeling met Hester!) écht op je lijstje staan.

Tot slot: deze prachtige zebra in grafiet van Jojan. Zij is met stip de meest vertegenwoordigde kunstenaar in ons huis. We hadden al een aquarel van een Schotse Hooglander op de gallery wall hangen, nu deze prachtige zebra die me altijd weer ontroert, twee posters op de kinderkamer, en inmiddels ook nog een heel mooi hertje in houtskool op onze slaapkamer. Jojan experimenteert de laatste jaren veel met verschillende media en ik vind echt alles even prachtig.

Benieuwd naar de andere kunstwerken op onze gallery wall? Bekijk dan mijn vorige artikel hierover met links naar de kunstenaars.
Heb jij veel kunst aan de muur?
8 juni 2026 om 19:59
Wat leuk zo’n wand met allerlei kunstwerkjes! Mij is het te druk overigens. Maar er hangen wel echt pareltjes tussen.
Simone postte onlangs…Mijn zomerbucketlist voor dit jaar
9 juni 2026 om 07:49
Dat kan ik me ook heel goed voorstellen, haha! Moet maar net je ding zijn, zo veel aan de muur hebben hangen.
13 juni 2026 om 13:39
Leuk om te zien welke kunstwerken jullie aan de muur hebben! Zelf heb ik eigenlijk helemaal geen kunst aan de muur, maar ik moet mijn huis sowieso nog een beetje ‘aankleden’ dus je inspireert me hiermee zeker!
13 juni 2026 om 15:21
Leuk zo’n wand. Ik ben er nog over aan het denken. Voorlopig hangt er niks aan de muur, behalve een aquarel van een draak die ik zelf ooit maakte. En oh ja, een klok.
Nicky postte onlangs…Blufpoker.
14 juni 2026 om 14:51
Wat een leuke wand hebben jullie ervan gemaakt! Bij ons hangt er niet veel kunst aan de muur. Wel veel eigen foto’s of eigen gemaakte DIY borden met herinnering.
Saskia postte onlangs…Mijn afgelopen (offline) week in foto’s
29 juni 2026 om 17:46
Mooie wand. Schaap, zebra en honden zijn favoriet.
Hier geen kunst aan de muur. Ik heb wel twee schilderijen (eentje van de hand van mijn vader) en een film poster (mama mia 1) tegen de muur staan. En ergens liggen nog twee Chinese schilderijen. Misschien ooit.
1 juli 2026 om 20:26
Oe dat rund en het schaap vallen me meteen op, zo leuk! Ook een leuk idee trouwens zo met losse lijstjes. Ik heb geen ruimte helaas.